Ilka Štuhec četrta v Crans Montani

Vir: Gepa Pictures

Mariborska alpska smučarka Ilka Štuhec po zasluženi zmagi na svetovnem prvenstvu v Areju, ko je bila prva v smuku in tako ena izmed redkih smučark v zgodovini tega športa uspela naslov ubraniti, ne počiva.

Štuhčeva želi namreč ohraniti vrhunsko pripravljenost in tekmovalni ritem, zato je nastopila na smuku za evropski pokal v švicarski Crans Montani. Na prvi od dveh tekem je osvojila četrto mesto.
Mariborčanka je danes zaostala le za tremi Avstrijkami. Štuhčeva je za najboljšo Elisabeth Reisinger zaostala 46 stotink. Razlike med tekmovalkami so bile zelo majhne, saj se jih je kar 11 uvrstilo v času znotraj ene sekunde, k tesnim odločitvam pa je pripomogla sorazmerno kratka proga, saj je zmagovalka postavila čas 1:13:41, drugi čas je imela Nina Ortlieb, tretjega pa Ariane Rädler.

Vir: Lokalec.si