Nov dan – nova slovenska olimpijska medalja!

Slovenska judoistka Tina Trstenjak se je na olimpijskih igrah v Tokiu brez večjih težav uvrstila v finale v kategoriji do 63 kg. Tridesetletna Celjanka je že v Riu osvojila olimpijsko zlato, tokrat pa je postala olimpijska podprvakinja.

V polfinalu je Trstenjakova dobro minuto do konca dvoboja uspela z novim napadom, sodnik je odštel 10 sekund in Slovenka je prišla v finale, ter si s tem zagotovila olimpijsko medaljo.

Olimpijska prvakinja postala Francozinja

Njena nasprotnica v finalnem boju pa je bila Francozinja Clarisse Agbegnenou. Isti finale je bil že v Riu, kjer je bila boljša Slovenka, letos pa se je naslova razveselila Francozinja.

Trstenjakova je v prvem krogu po 6:14 minute oziroma 2:14 minute dodatnega boja za zlato točko ugnala Južnokorejko Heeju Han. V drugem krogu je nato po dveh vazarijih 23 sekund pred iztekom rednega dela vseeno zanesljivo premagala Španko Cristino Cabana Perez. V četrtfinalu je bila po podaljšku boljša še od Venezuelke Anriquelis Barrios.