Tyra Barada postala evropska prvakinja

Vir: FB Tomaž Barada

Tyra Barada je včeraj na 25. mladinskem Evropskem prvenstvu v Taekwondoju v Bosni in Hercegovini osvojila naslov evropske prvakinje. Na Evropskem mladinskem in članskem taekwondo prvenstvu v Sarajevu je Tyra Barada včeraj ubranila naslov evropske mladinske prvakinje do 45 kg. V finalu se je v težkem
boju merila z angležinjo Taylor Smith in uspela potrditi, da je med mladinkami v svoji kategoriji najboljša v Evropi.

Danes se bo v finalu za naslov evropskega prvaka pomeril še Žiga Zagoranski. Od naših je tekmovanje že končal Oleksandr Tyutyunnyk v kategoriji do 74 kg, ki je izgubil boj v 3.
krogu. Ostale naše pa nastop čaka še danes, s čimer lahko tekmovalci iz Maribora domov prinesejo še kakšno titula.

Slovenija je na tekmovanju osvojila še eno zlato medaljo. V kategoriji do 60 kg je naslov evropske prvakinje osvojila Larisa Slemenšek. Ali Botonič je k temu dodal še bronasto medaljo v kategoriji do 68 kg mladinci.

Slovenske barve med drugim zastopajo tekmovalci iz Maribora, Alen Preložnik, Tyra Barada, Timotej Zavec, Žiga Zagoranski, Sven Hojs, Oleksandr Tyutyunnyk in Bian Nabernik.