Tim Gajser osvojil drugo mesto

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva v češkem Loketu osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP. Najhitrejši je bil Švicar Jeremy Seewer.

Gajser, prepričljivo vodilni v seštevku sezone, je pred Češko imel 125 točk več od najbližjega zasledovalca, je prvo dirko po poletnem premoru začel z drugim mestom v sobotnih kvalifikacijah, hitrejši je bil le Seewer.

Danes je po sicer dobrem startu večinoma vozil na drugem mestu, Švicar se je hitro oddaljil in bil predaleč, Gajser pa se je moral občasno boriti tudi s Francozom Maximom Renauxom in Špancem Jorgejem Pradom. V zadnji tretjini prve vožnje se je tekmecev otresel in bil zanesljivo drugi, tretje mesto je pripadlo Renauxu.

V razredu MX2 je slovenski dirkač Jan Pancar prvo vožnjo končal na 16. mestu. Zmagal je Francoz Thibault Benistant pred Nemcem Simonom Längenfelderjem in Belgijcem Jagom Geertsom.

Drugi vožnji v Loketu bosta na sporedu ob 16.10 (MX2) ter 17.10 (MXGP).
Vir: Lokalec.si