Pošta Slovenije odgovarja: Pošta v Radvanju ostaja kot franšiza

Kot smo danes že poročali, so Radvanjčani s protestom opozarjali na posledice zaprtja poštne poslovalnice pod Pohorjem. Na Pošti Slovenije so se nemudoma odzvali z odgovorom, da poslovalnica pod Pohorjem ostaja, vendar v obliki pogodbene pošte. Zaposleni ne bosta ostali brez dela, sledijo le razporeditve na druge poslovalnice.

Da bi zaprtje poštne poslovalnice v Radvanju pod Pohorjem pomenila težave za prebivalce, pa tudi turiste, ki dnevno migrirajo na Pohorje, so danes dopoldan opozarjali prebivalci prej omenjene Mestne četrti. Očitno je ta miren protest zbudil tudi upravo Pošte Slovenije, ki je pohitela z odzivom in umirila strasti, predvsem pa Radvanjčane, da ne bodo ostali brez poštne poslovalnice. Pojasnjuje Darja Ljubec, direktorica področja tehnologije in globalne logistike Pošte Slovenije.

Kaj pomeni pogodbena pošta?

Da se za uporabnike poštnih storitev v prihodnosti ne bo nič spremenilo, je Ljubecova pojasnila, da pogodbena pošta pomeni zgolj to, da pogodbenik poleg svoje dejavnosti, opravlja tudi poštne storitve. “Stranke lahko tam opravljajo vse storitve nemoteno naprej, kot če bi poštna poslovalnica še vedno bila pod okrilje Pošte Slovenije. Lahko tudi dvigujejo pošiljke, denarne, bančne storitve, na nek način enakovredno pošti. Pogodbene pošte imajo ponavadi tudi daljši delovni čas, ker imajo pogodbeniki odpiralni čas v okviru obratovanja svoje trgovine in na ta način je dostopnost za uporabnike bolj ali manj včasih celo boljša kot na redni pošti, ker imamo na določenih območjih tudi zelo kratke delovnike,” je pojasnila Darja Ljubec.

Poslovna strategija je zastavljena, sledi še več zapiranj

Na območju Maribora bodo tako do konec leta zaprli še štiri poslovalnice Pošte Slovenije in sicer pošte 2109 Maribor na Trgu revolucije 8, 2229 Malečnik (to poslovalnico naj bi zaprli), 2110 na Tržaški cesti 5 in 2112 na Na trati 3, so pojasnili na Pošti Slovenije.

Oddaj komentar