Žan Kranjec tretji na veleslalomu v Alta Badii

Žan Kranjec, Kranjska Gora 2016. Vir: sloski.si

Alpski smučarji so se v Alta Badii merili na veleslalomu za svetovni pokal. V finalni vožnji je nastopil tudi najboljši slovenski veleslalomist Žan Kranjc ter osvojil 3. mesto. Drugo mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen, prvo pa Avstrijec Marcel Hirscher.

Kranjec je lansko veleslalomsko klasiko končal na četrtem mestu, potem ko je bil četrti tudi na uvodni preizkušnji v Söldnu. Četrto mesto je bil njegov najboljši dosežek v svetovnem pokalu do letošnje preizkušnje v Alta Badii.

Kranjec je na novo spisal tudi zgodovino slovenskega alpskega smučanja, saj je tretje mesto najvišja slovenska uvrstitev na veleslalomih v Alta Badii.

Kranjec je prekinil kar 16-letni post slovenske moške vrste na veleslalomih v svetovnem pokalu. Pred Kranjcem je veleslalomske stopničke v moški konkurenci osvojil Uroš Pavlovčič s tretjim mestom v Kranjski Gori 20. decembra 2001.

Vir: Lokalec.si