Slovenija ima zlato olimpijsko medaljo!

Benjamin Savšek je vrhunsko opravil finalno vožnjo in progo premagal brez dotika.

Slovenija je vknjižila novo olimpijsko medaljo, Benjamin Savšek je v finalu kanuistov na divjih vodah osvojil naslov olimpijskega prvaka.

Savšek je že v olimpijskih kvalifikacijah pokazal, da sodi v ožji krog favoritov, še več, na uradni olimpijski strani so ga postavili za prvega favorita za zlato medaljo. In izkazalo se je, da so imeli pravi.

Slovenski kanuist Benjamin Savšek je v finalni vožnji olimpijske tekme v slalomu prepričljivo premagal konkurenco in osvojil zlato kolajno. Savšek je z olimpijsko progo opravil v 98,25 sekunde, kar 3,71 sekunde pred Lukas Rohanom iz Češke na drugem mestu. Tretji je bil Nemec Sideris Tasiadis z zaostankom 5,45 sekunde.