Mladi Mariborčani do lovorik na Mednarodnih otroških igrah v Litvi

Vir: Facebook profil Športna zveza Maribor

Ekipa mladih mariborskih športnikov se je prejšnji teden mudila v Kaunasu (v Litvi), na 51. Mednarodnih otroških igrah. V konkurenci več kot 1700 športnikov si je Blaž Omeragić v judu pribodil drugo mesto in srebrno kolajno, v najtežji kategoriji +81 kg.

Člani mariborske ekipe so mesto zastopali v več disciplinah: nogometu, judu, atletiki in plavanju. Nogometaši so se uvrstili v četrtfinale, kjer so izgubili proti kasnejšim drugo uvrščenim in se tako uvrstili od petega do osmega mesta. Najboljšo plavalno uvrstitev je dosegel Rok Goropevšek, ki je na 50 m prsno beležil šesto mesto. Med atleti je bil najbolje uvrščen Valentin Vidovič, ki se je v teku na 400 m uvrstil v B finale in na koncu dosegel 15. mesto.

Ekipa je štela 18 športnikov, 4 trenerje, vodja ekipe je bila Maja Bezjak iz Športne zveze Maribor, predstavnik mesta pa Gregor Žmak iz Urada za šport na Mestni občini Maribor. Naslednje igre bodo prihodnje leto v izraelskem Jeruzalemu.