Meta Hrovat na stopničkah na Zlati lisici!

V finalu drugega veleslaloma v Kranjski Gori se je odlično izkazala Meta Hrovat, ki je končala na tretjem mestu.

Na izredno težki in poledeneli progi, kjer do izraza lahko pridejo le najboljše smučarke, je Meta Hrovat v dveh dneh pokazala da spada med najboljše veleslalomistke.

Včeraj je bila deveta, danes pa vrhunska tretja. Smučala je bolj sproščeno kot včeraj in ponovila lanski dosežek, ko je bila v Kranjski Gori tretja. Do točk pa so prišle še Andreja Slokar (19. mesto), Neja Dvornik (21. mesto) in Ana Bucik (29. mesto).

Domači teren ji zelo ustreza

Meta Hrovat je v zadnjem obdobju smučala negotovo, saj ni prišlo do želenih rezultatov, a očitno se je na domači strmini sprostila in dokazala, da je s samostojno ekipo poleti dobro delala.

V finalu je Meta dosegla drugi čas med vsemi tekmovalkami in to kljub napaki na vrhu zadnje strmine. Po slabšem nastopu Mikaele Shiffrin, ki je iz prvega mesta zdrsnila na 6. mesto, se je naša veleslalomistka lahko veselila prvih stopničk po lanskem 3. mestu na istem prizorišču.