Izjemni rezultati Branikovcev na državnem prvenstvu

Včeraj so v Novi Gorici dobili 14 novih državnih prvakov v članskih kategorijah v judu.

Na tatamijih v Novi Gorici je je pomerilo 144 tekmovalcev od tega 51 judoistk in 93 judoistov. Skupaj se je na treh tatamijih odvilo 159 borb in na koncu so dobili 14 novih državnih prvakinj in prvakov.

Na članskem državnem prvenstvu so branikovci dobili državnega prvaka, državnega podprvaka in osvojili dve tretji mesti. David Kukovica je ponovno postal državni prvak do 100kg, skupno že sedmič! (4x članski, 1x U-23, 2x mladinski). Enej Marinič je v kategoriji nad 100kg osvojil naslov državnega podprvaka.

Denis Šajher (+100kg) in Jaro Vezjak (-100kg) sta oba osvojila 3. mesto. Peter Vezjak je v kategoriji do 90kg osvojil odlično 5. mesto, Rok Caf pa 7. mesto. Klemen Korže je kljub dobri borbi ostal brez uvrstitve.