Izjemna Anamarija Lampič na stopničkah v Falunu!

Slovenska tekmovalka Anamarija Lampič je bila deveta v kvalifikacijah sprinta v klasični tehniki za tekmo svetovnega pokala v smučarskem teku v Falunu, v izločilnih bojih je prišla do finala kjer je zasedla drugo mesto.

V finalnem obračunu je bilo napeto do zadnjega milimetra, za drugo in tretje mesto je odločal fotofiniš, uspešnejša je bila Slovenka. Smučarska tekačica Anamarija Lampič je tako zabeležila drugo mesto v sprintu na tekmi svetovnega pokala v Falunu.

V kvalifikacijah je sicer Lampičeva za najhitrejšo, domačinko Johanno Hagstroem, zaostala 6,13 sekunde. Druga je bila Norvežanka Tiril Udnes Weng (+1,53), tretja pa najboljša sprinterka minule zime Linn Svahn iz Švedske (+3,31).

Eva Urevc, druga Slovenka, je bila v kvalifikacijah 17. (+8,90), ter si je priborila četrtfinalni nastop, a dlje v izločilnih bojih ni prišla.