Na Veliki nagradi Češke slovenska predstavnika Tim Gajser in Jan Pancar nista imela sreče

Tim Gajser. Vir: AMZS

Na peti dirki svetovnega prvenstva v motokrosu, ki je bila včeraj v češkem Loketu, je Tim Gajser po 2. mestu v prvi vožnji v drugi padel in moral celo v bokse, nato pa vseeno kot 15. prečkal ciljno črto. Na dirki za VN Češke je tako dosegel skupno 6. mesto.

Branilec naslova svetovnega prvaka je v skupnem seštevku uspel zadržati prednost pred tekmeci in bo tudi naslednji konec tedna v Lommlu na VN Flandrije vozil z rdečo številko vodilnega v razredu MXGP.

Za Gajserja usodna druga vožnja

Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je v vožnji na čas zasedel 5. mesto. 1586 metrov dolga proga s trdo podlago in višinsko razliko 455 metrov je branilcu naslova svetovnega prvaka bolj pri srcu, številnim gledalcem, med katerimi so bili tudi njegovi navijači, pa se je želel oddolžiti z dobrima vožnjama. V prvo se je podal zelo eksplozivno. Na prvo merilno točko je pripeljal tretji, ob koncu prvega kroga pa je bil že drugi. Potem je potrpežljivo vozil z dobro sekundo zaostanka za vodilnim Jorgejem Pradom ter pripravljal napad nanj. Špancu se je nekajkrat približal, a ga ni uspel prehiteti in je ciljno črto prečkal na drugem mestu. Drugo vožnjo je Gajser začel vnovič zelo agresivno in je na prvo merilno mesto pripeljal na 5. mestu, na katerem je bil tudi ob koncu prvega kroga. Nadaljeval je zelo osredotočen in hitro je prišel mimo Glenna Coldenhoffa, nato pa je v petem krogu padel in sanj o novi visoki uvrstitvi je bilo konec. Vmes je moral zaviti celo v bokse, od koder se je povsem iz ozadja prebijal naprej. V cilj je pripeljal na 15. mestu, na dirki pa je osvojil skupno 6. mesto, vendar je vseeno zadržal rdečo številko vodilnega v skupnem seštevku točkovanja za svetovno prvenstvo v razredu MXGP.

Pancarju točka

Jan Pancar je po neuspešnem nastopu na prejšnji dirki v Ossu tokrat želel popraviti vtis. Trda podlaga mu bistveno bolj ustreza in je na njej bistven boljši. V kvalifikacijah je v vožnji na čas postavil 16. rezultat, kar je bil lep obet za dirko. Vendar štart prve vožnje se mu ni posrečil. Na prvo merilno točko je pripeljal šele na 26. mestu. Sledil je ogorčen boj in v zelo izenačeni ter ostri konkurenci so bile razlike majhne.

Jan Pancar. Vir: AMZS

V lovljenju na 20. mesto, ki prinaša eno točko, je bilo pomembno dobro odpeljati vsak zavoj in Pancarju je na koncu uspelo osvojiti prav 20. mesto. V drugo vožnjo je štartal bolj odločno. Na prvem merilnem mestu je bil celo na 8. mestu, ob koncu prvega kroga pa trinajsti. Nato pa je v drugem krogu v tretjem sektorju storil napako in zdrsnil daleč nazaj po lestvici ter ostal praktično brez možnosti za uvrstitev med dobitnike točk svetovnega prvenstva. Kljub temu je vztrajno nadaljeval in v cilj pripeljal na 22. mestu, skupno na dirki pa mu je pripadlo 26. mesto.

Šesta od skupno devetnajstih načrtovanih preizkušenj sezone za točke svetovnega prvenstva v motokrosu bo 1. avgusta 2021. Gostil jo bo Lommel, kjer bo dirka za Veliko nagrado Flandrije – Belgije.