Izjemni obeti pred današnjo tekmo: Mariborčan drugi na smukaškem treningu

Drugi trening za dve moški smukaški tekmi svetovnega pokala alpskih smučarjev v kanadskem Lake Louisu je v slovenski tabor vlil nekaj optimizma.

Mariborčan Boštjan Kline je namreč zabeležil drugi čas, za 42 stotink sekunde ga je prehitel le Norvežan Alexander Aamodt Kilde.

Na tretje mesto se je uvrstil zmagovalec prvega treninga Avstrijec Max Franz, ki je za Klinetom zaostal šest stotink sekunde.

Prvi smuk že nocoj

Ostali Slovenci niso bili med najboljšimi. Martin Čater je bil 31. (+2,27), Miha Hrobat 40. (+2,55), Nejc Naraločnik pa 64. (+4:09).

Na prvem treningu je bil najboljši Avstrijec Franz, od Slovencev pa se je najbolj izkazal Hrobat s 30. časom. Čater je bil 34., Kline 36., Naraločnik pa je bil 48.

Tekmovalna žirija za tekme v hitrih disciplinah za svetovni pokal alpskih smučarjev v Lake Louisu v Kanadi je odpovedala tretji uradni preizkus smukaške proge pred smukoma, ki bosta v petek, torej nocoj, ob 20. uri po našem času in soboto. V nedeljo bo sledil še moški superveleslalom.